Здравейте колеги алфисти.Имам странен проблем с моята АР 156 1.9 jtd.Като карам по паваж над 90 км/ч. колата става направо неуправляема-мести се наляво надясно и трудно е вкарвам в пътя.Някой знае ли от какво се получава това?
Известие
Collapse
No announcement yet.
нестабилност по паваж
Collapse
X
-
За реглаж преден и заден мост си колега. Не би трябвало да ти бяга чак толкова, че да е неуправляема.Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine
Comment
-
Първоначално публикувано от danko84 Покажи съобщениеЗдравейте колеги алфисти.Имам странен проблем с моята АР 156 1.9 jtd.Като карам по паваж над 90 км/ч. колата става направо неуправляема-мести се наляво надясно и трудно е вкарвам в пътя.Някой знае ли от какво се получава това?"Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTRF=M x A - Исак Нютон - amateur.....
Comment
-
156-цата като е регулирана както трябва е много стабилна. Не трябва да прави така. Най-вече задницата прави белите. Отпред може и нулева сходимост да има, но от зад трябва да е положителна за да държи правата линия. Иначе мятка дупето.Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine
Comment
-
Моята беше така доскоро само че на лед. Карам си и в момента в който стъпя на лед, колата почва да си изхвърля задницата.Та айде един реглаж преден и заден мост, трябваше да сменя и едната от напречните щанги на задния мост и сега всичко е ОК.
Та съвета ми е колега, когато колата е в покой, освободи ръчната и застани(клекни) срещу някоя от задните гуми(после съответно същото се прави и на другата задна гума), хващаш в страни(ръцете трябва да са хоризонтално една срещу друга) и започваш с едната да дърпаш с другата буташ, после обратно, с цел да провериш дали има луфт, ако има първо виж тези щанги, щото ще те върнат от реглажа(или ще ти вземат парите без да ти свършат работа).Ако не ти се цапа, просто мини през някой сервиз за ходова част да видят предния и задния мост.Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
Горе главата, нищо че е празна...
Comment
-
Първоначално публикувано от mirchozo Покажи съобщениеМоята беше така доскоро само че на лед. Карам си и в момента в който стъпя на лед, колата почва да си изхвърля задницата.Та айде един реглаж преден и заден мост, трябваше да сменя и едната от напречните щанги на задния мост и сега всичко е ОК.
Та съвета ми е колега, когато колата е в покой, освободи ръчната и застани(клекни) срещу някоя от задните гуми(после съответно същото се прави и на другата задна гума), хващаш в страни(ръцете трябва да са хоризонтално една срещу друга) и започваш с едната да дърпаш с другата буташ, после обратно, с цел да провериш дали има луфт, ако има първо виж тези щанги, щото ще те върнат от реглажа(или ще ти вземат парите без да ти свършат работа).Ако не ти се цапа, просто мини през някой сервиз за ходова част да видят предния и задния мост.Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine
Comment
-
Аз на мойто кола съм правил реглаж и пак си е нестабилна върху павета. При по-студенти дни става още по-гадно управлението.
Инак можеш минеш да речем от 195 на 205 или 215.
На Батенберг колата със 80-90 яко ми играе !
При Реното същата гадост,даже по-голяма !Last edited by Smeshnika; d.m.y г., 22:13.
Comment
Comment